امیرمحمد صمصامی هم مثل اکثر گویندان دیگر، حرفه خود را از الفبای هنرهای بصری (تئاتر) آغاز کرد و صدای بم، رسا و منحصر به فرد خود را در آنجا کشف کرد. صدای او به گوش شنونده در نقش های گاه مثبت و مهربان و گاه خاکستری و مرموز، آشنا است. 

صمصامی که دانش آموخته هنر تئاتر در رشته بازیگری و کارگردانی در وزارت ارشاد (فرهنگسرای نیاوران) است، از سن ۲۳ سالگی به شکل تخصصی کار در دوبله را آغاز کرد و اولین رل خود در عرصه گویندگی به واسطه جلال مقامی به او سپرده شد. صمصامی از سال ۱۳۶۷ با گویندگی و اجرا در نمایش های رادیویی پا به عرصه رادیو گذاشت، همچنان او پیشینه اجرا در تلویزیون را برنامه (جلوه هایی از کامپیوتر) و برنامه های مناسبتی ماه رمضان در سال ۷۸، در کنار فریبا متخصص، کنعان کیانی، محمد عمرانی و منوچهر والی زاده را در کارنامه کاری خود دارد.

 از آثار مهم او در زمینه گویندگی فیلم ترانزیت به جای رامبد شکرابی، تجارت به جای پولاد کیمیایی، شهر پسران به جای میکی رونی، سریال قصه‌های جزیره به جای گاس پایک ( مایکل ماونن )، سریال سال های دور از خانه ( اوشین ) به جای تاکشى، رفتگان به جای مت دیمون، مجموعه هری پاتر به جای رون ویزلی ( روپرت گرینت )، جیسون بورن به جای مت دیمون، آمادئوس به جای موتزارت ( تام هولس )، سه تیغ اره اى به جای اندرو گارفیلد، مجموعه ارباب حلقه ها به جای سم وایس گمجى، شبکه اجتماعى به جای اندرو گارفیلد، آلوین و سنجاب ها به جای جیسون لى، شب بخیر و موفق باشید به جای رابرت داونی جونیور، سریال امپراتور بادها (جومونگ ۲) به جای مدیر اُته، سریال امپراتور بادها (جومونگ ۲) به جای مارو، سریال پرستاران به جای دن گلدمن، سریال گروه پلیس به جای مائورو، سریال ۲۴ به جای مایلو پرسمن، سریال کره‌ای دو دوست به جای چانگ دونگ و دزدان دریایی کارائیب، عشق و گمشده و شغل ایتالیایی، صحبت کرده است و همچنان مدیر دوبلاژ آثاری مثل سینمایى ۲۰۱۲، انیمیشن من شرور ۲، گریز، هابیت ٢، هابیت ۱، امنیت، زودیاک،هوگو، ۱۲ سال بردگى و ۴٠٠ ضربه است. 

صمصامی در تئاتر با نیمکت خوشبختی فرهاد شریفی به روی صحنه رفت در رادیو و در رادیو عهده دار برنامه های مهمان خانه در رادیو ایران، هوای سحر در رادیو جوان و با ستاره‌ها و حرفه ای‌ها در رادیو البرز.

 امیر محمد صمصامی از دوبلورهای درجه یک ایران است که تا به امروز صدا بر روی شخصیت های معروف و محبوب سینمایی خوش درخشیده است.

تصمیم دیزجی، محمدرضا

نتایج مشاهده همه نتایج تصمیم دیزجی، محمدرضا تولد: ۱۳۲۶ محل تولد: تهران همکار چکاوا مشاهده

جنتی عطایی، ایرج

نتایج مشاهده همه نتایج جنتی عطایی ، ایرج تولد: ۱۳۲۵/۱۰/۱۹ محل تولد: مشهد نمونه صدا

صفی خانی، مریم

نتایج مشاهده همه نتایج صفی خانی، مریم تولد: ۱۳۳۳ محل تولد: تهران نمونه صدا مریم

برای سفارش نریشن با صدای گویندگان حرفه ای و پیشکسوت روی دکمه پایین کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *