تورج مهرزادیان کارگردان، بازیگر، دوبلور، مدیر دوبلاژ و مدرس گویندگی است. او که در محله ای در جنوب تهران به دنیا آمد، در دبستان رازی در خیابان مشیرالسلطنه و دبستان اکباتان در محله امیریه و تحصیلات خود را در مقطع دبیرستان نقش جهان و حکیم رضایی تمام کرد. در زمان مدرسه هر سال، در مسابقات هنری منطقه ای آواز و گویندگی، مقام اول از آن تورج مهرزادیان بود. مهرزادیان در سال ۱۳۴۵ به عرصه رادیو دعوت شد. 

در رادیو برنامه ای به اسم (برنامه جوانان) به مدیریت امیر حسین مهرپور و تهیه کنندگی غلام رضا طباطبایی  بود که آن برنامه را در یک دوره ۶ ماهه گویندگی کرد و در این زمان با محمد نوری آشنا شد و مدت بسیار اندکی را زیرنظر استاد نوری به تمرین آواز و خوانندگی پرداخت. مهرزادیان در آن مدت هم به خواند آواز مشغول بود و هم همزمان گویندگی چند نمایش نامه رادیویی را عهده دار بود. بعد از اتمام دبیرستان به واسطه ی یکی از کاخ های جوانان واقع در جنوب تهران که در آن عضویت داشت با عرصه تئاتر آشنا شد و اولی تئاتری که در آن بازی کرد نمایش (دکتر فاوست) به کارگردانی (فرامرز باصری) بود که در آن با حبیب اسماعیلی و معصومه تقی پور در سال ۱۳۵۰ همبازی بود.

 به گفته خود مهرزادیان: بعد از اینکه در کاخ جوانان عضو شد، دو سال به خدمت سربازی رفت، اما در آن زمان همچنان به مطالعه درباره بازیگری و کارگردانی تئاتر پرداخت و نمایشنامه های زیادی خواند و با نمایشنامه های بهرام بیضایی آشنا شد و شیفته هنر و تفکر او شد و به خاطر علاقه ای که به استاد بیضایی داشت، آثاری از او مثل حضور باد، عروسک ها، دنیای مطبوعاتی آقای اسراری، مترسک ها در شب را کارگردانی کرد و در سال ۱۳۵۴ برنده بهترین کارگردانی برای نمایش مترسک ها در شب شد و بازیگران این تئاتر محمد کاسبی، حبیب اسماعیلی و منوچهر توسلی بودند، که آقای اسماعیلی در آن جشنواره جایزه بهترین هنرپیشه نقش دوم مرد را از آن خود کرد. در همین سال ها بود که تورج مهرزادیان در مدرسه زیمنس ثبت نام کرد و بعد از پایان تحصیلات، در رشته تکنیسین مخابرات مدرک خود را گرفت و به استخدام شرکت نفت در آمد. اما داستان گویندگی تورج مهرزادیان در سال ۱۳۵۵ اتفاق افتاد؛ سالی که به درخواست مالکان استودیو و سندیکای گویندگان فیلم، فراخوانی برای تست دادن افرادی که علاقه مند به حرفه گویندگی بودند در نظر گرفته شد، و تورج مهرزادیان به همراه ۷۰ دانشجو و غیر دانشجو در این فراخوان شرکت کردند و مهرزادیان که عاشق صدا و آواز و گویندگی بود بالاخره به آرزوی دیرینه خود رسید و در آن آزمون جزو پذیرفته شدگان بود. پس شرکت نفت را فراموش کرد و اول با گویندگان جدید کار کرد و بعد به عضویت سندیکای گویندگان در آمد. در سال ۶۱ و ۶۲ بعد از انقلاب در فیلم کوتاهی به اسم (خون آباد) به کارگردانی منصور تهرانی بازی کرد. و در سال ۱۳۶۳ در فیلم دیگری به اسم مرز به کارگردانی جمشید حیدری بازی کرد که در کنار سعید راد و داوود رشیدی نقش های اصلی را بر عهده داشتند. تورج مهرزادیان ۴۶ سال است که به طور پیوسته مشغول به کار گویندگی است و به جای بازیگران بزرگی مثل هاروی کیتل، ساموئل ال جکسون، جیسون استاتن و کیفر ساترلند صحبت کرده است.

 از آثار او در جایگاه گوینده فیلم باید به یک روز در مسابقه(۱۹۳۷)، مرگ نامه سهراب (۱۳۹۶)، انیمیشن در جستجوی دری(۲۰۱۷)، آخرین جنگجوی تروا (۱۹۶۲)، کینگ کونگ (۱۹۷۶)، سی و ششمین تالار شائولین (۱۹۷۸)، اعجوبه (۱۹۸۵)، افشاگری (۱۹۸۷)، پالپ فیکشن (۱۹۹۴)، قلعه (۱۹۹۴)، جان‌سخت ۳، قتل عمد (۱۹۹۵)، تحت تعقیب (۱۹۹۷) دونالد بیکهارت، سرمایه دار و صاحب کارخانه (رابرت کالپ)، لژیونر (۱۹۹۸)، پول کجاست (۲۰۰۰)، این نبرد نهایی (۲۰۰۱)، مشکلات خانوادگی (۲۰۰۱)، دزدان (۲۰۰۱)، پینوکیو (۲۰۰۲)، ضربه میمون (۲۰۰۳)، تبادل سریع (۲۰۰۳)، شنا بر خلاف جریان (۲۰۰۳)، گرفتار (۲۰۰۴)، آخر خط (۲۰۰۴)، مرد و قولش (۲۰۰۵)، آقای بلوف (۲۰۰۵)، روی شهر (۲۰۰۵)، ون هلسینگ (۲۰۰۴)، مجازات کن مجازات (۲۰۰۴)، دوربین مخفی (۲۰۰۴)، خر خط (۲۰۰۴)، گرفتار (۲۰۰۴)، شاهین نقره‌ای (۲۰۰۴)، با من ازدواج می‌کنی (۲۰۰۴)، ترور ریچارد نیکسون (۲۰۰۴)، بیمار ۱۴ (۲۰۰۴)، فرانکنشتین (۲۰۰۴)، شوهر ایتالیایی (۲۰۰۴)، ون هلسینگ (۲۰۰۴) و کاپیتان آمریکا نخستین انتقامجو در نقش کله سرخ اشاره کرد. و گوینده سریال هایی مثل فرار از زندان به عنوان گوینده دو هنرپیشه همزمان (رابرت نپر و ویلیام فیکنر)، جریکو به عنوان گوینده چند هنرپیشه، سریال مردگان متحرک به عنوان دوبلر نقش نیگان، دختر امپراطور به عنوان دوبلور، نقاش باد به عنوان دوبلور، افسانه جومونگ به عنوان دوبلور (ارباب یونتابال (پدر سوسانو))، دو دوست به عنوان دوبلور، ۲۴ به عنوان دوبلور، گروگان به عنوان دوبلور بوده است. 

تورج مهرزادیان از بهترین و خوش صداترین گویندگانی است که مخاطبان با صدای آرام و گرم او بسیار خاطره دارند.

 

 

 

 

 

 

 

گودرزی، علی اکبر

نتایج مشاهده همه نتایج گودرزی، علی اکبر تولد: ۱۳۲۴ محل تولد: ملایر سال فوت: ۱۳۹۵/۸/۱۲

انور، ایرج

نتایج مشاهده همه نتایج انور، ایرج سال تولد: ۱۳۰۸ تولد: – نمونه صدا ایرج انور

محافل، مهرناز

نتایج مشاهده همه نتایج محافل، مهرناز تولد: – محل تولد: – همکار چکاوا مشاهده پروفایل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *