آشا محرابی بازیگر، دوبلور و گوینده رادیو است. او که کارشناس رشته زبان انگلیسی است و کارشناسی ارشد رشته روابط بین الملل دارد، فعالیت خود در دوبله را از سال ۱۳۸۰آغاز کرده است. محرابی هم‌زمان در کنار تحصیلات دانشگاهی اش، به کلاس های بازیگری حمید سمندریان رفت و فارغ‌التحصیل بازیگری و کارگردانی از آموزشگاه بازیگری حمید سمندریان شد.

 

 او که مدرک کارگردانی و فیلمسازی از (سینمای جوان) دارد، دوره فیلمنامه‌نویسی را هم در کلاس‌های ناصر تقوایی در آموزشگاه کارنامه سپری کرده است. از آنجا که محرابی علاقه زیادی به یاد گرفتن به شکل آکادمیک در رشته های هنری مختلف دارد، فارغ التحصیل رشته فیلمسازی از کانادا است. آشا محرابی در سال ۱۳۷۴، با پذیرفته شدن در امتحان (اداره کل نمایش) پا به دنیای نمایشهای رادیویی گذاشت و تا به امروز هم در جایگاه بازیگر، کارگردان و نویسنده با اداره کل نمایش همکاری دارد. او بعد از ورود به رادیو، کار در تئاتر را هم در سال ۱۳۷۷ با بازی در تئاتر (دایره گچی قفقازی) به کارگردانی حمید سمندریان در تالار اصلی تئاتر شهر آغاز کرد.

 

 بعدها در قامت بازیگر، نویسنده و کارگردان، فعالیت در این حوزه را ادامه داد و در نمایش‌هایی مثل (خسیس)، (خانه برنارد آلبا)، (سه خواهر)، (زیرگذر سقاخانه)، (اتوبان)، (من حرفی ندارم دنبالشو نگیر) به فعالیت پرداخت. او هم اکنون، عضو انجمن بازیگران و کارگردانان خانه تئاتر ایران است.

 

 نمونه صداهای او در سریال جنایت‌های غیرحرفه‌ای (آنا)، سریال آوای وحش (اما)، سریال مدیر کل (لیلا)، پری دریایی (آریل)، انیمیشن روح (بیست و دو)، انیمیشن موانا( موانا)، سینمایی درست مثل بهشت با بازی ریس ویترسپون (الیزابت)، سینمایی آهسته و مخفیانه با بازی پریتی زینتا (مدو بالا)، انیمیشن شاهزاده و گدا (پرنسس آنالیز)، انیمیشن دوازده پرنسس رقصنده (پرنسس جنی)، انیمیشن در جستجوی نمو (مادر نمو)، انیمیشن دیو و دلبر (پرنسس بل)، انیمیشن جیمی نوترون ۱ (مادر جیمی نوترون) و انیمیشن ماشین‌ها ۳ (کروز رامیرز)است. همچنان محرابی به خوانش نمایشنامه هایی در رادیو با عنوان مراسمی برای یک دوست، دردسر عزیز، یازده، نه، صفر، یک، پچپجه‌های پشت خط نبرد و خرابکار پرداخته است.

پادکست مربوط به آشا محرابی

            برای شنیدن پادکست مربوط به آشا محرابی بر روی دکمه روبه رو کلیک کنید.

ایزدی، مهری

نتایج مشاهده همه نتایج ایزدی، مهری سال تولد: – تولد: – نمونه صدا از گویندگان

رضایی، ایرج

نتایج مشاهده همه نتایج رضایی، ایرج سال تولد: ۱۳۱۴ تولد: چالوس نمونه صدا ایرج رضایی

احمدی ، سعید

نتایج مشاهده همه نتایج احمدی ، سعید سال تولد: – تولد: – نمونه صدا سعید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *