شوکت حجت که حرفه‌ی گویندگی را به صورت جدی از سال ۱۳۶۳ آغاز کرد، فارغ التحصیل رشته روانشناسی بالینی است. شنیدن صدای او ما را به دنیای پر از از خاطرات کودکی و شخصیت های کارتونی که زمانی را با همزادپنداری با آنها گذرانده بوده‌ایم پرتاب کرده و طنین صدایش یادآور روزهای بی خیال و بی دغدغه کودکی است.
شوکت حجت دوبلور، صدا پیشه و مدیر دوبلاژ است و بیشتر در زمینه انیمشن و پویانمایی فعالیت دارد و به خاطر ویژگی صدای او که شیرین، لطیف و پر از اشتیاق است، او را مناسب گویندگی برای شخصیت های کارتونی بچه های فعال، شیطون و هدف‌مند کرده است.
شاید پر خاطره ترین آثار او گویندگی در کارتون با خانمان در نقش (پرین) و فوتبالیست ها در نقش (ایشی زاکی) باشد که هنوزم جزو ماندگارترین خاطرات بچه های دهه شصت و هفتاد است.

احساس او این است شخصیت پر شور و فعالش بیشتر به (هرمیون جین گرنجر) در فیلم هری پاتر نزدیک است. از دوبله های ماندگار او باید به دور دنیا در هشتاد روز (تیکو)، پسر کوهستان (پپرو)، سفرهای میتی کومان (سگارو)، نیک و نیکو(سردسته گروه مورچه ها)، پلاستوس (آدمک کچلی که مداد پاک کن بود)، مشاهیر بزرگ جهان (راوی)، افسانه زورو(برنارد زورو کوچک)، بچه های کوه تاراک(آلیس)، کاراگاه گجت(پنی)، کماندارنوجوان (نیچ)، سپید دندان(دخترک صاحب سپید دندان)، ماجرهای هاکلبری فین (کتی / پسربچه سیاه پوست)، زنان کوچک(سالی)، بهترین داستان های دنیا (دخترک بیمار)، هاچیپو(هاچیپو)، شهر اشباح(چیهیرو) و شکرستان در نقش اسکندر و سرپرست گویندگان اشاره کرد.

مجموعه های سال های دور از خانه (تاکشی)، جزیره گریز(نیپر) و در نهایت کسپر(کسپر) اون روح دوست داشتنی با صدای شیرین شوکت حجت صداگذاری شده.

 حجت معتقد است که (در دوبله اگر بیشتر از بازیگر بودی باختی و باید اندازه دهان و کلام و شخصیت بازیگر باشی) و با گذاشتن لهجه های محلی ایرانی بر روی انیمیشن ها و فیلم های غربی مخالف است و از نظرش او دیگر یک اثر نیست و بیشتر به شو شباهت دارد. (او اعتقاد دارد که انیمیشن یک دنیای بی انتها است و در دنیای واقعی هیچ وقت نمی توانی جای یک پری یا سوسک باشی، شاید واقعی نباشد اما بی نهایت جذاب است ).

شوکت حجت با سایت چکاوا همکاری دارد وی بنیانگذار خیریه زنجیره عشق است که در کمک رسانی به مردم بسیار کوشا می‌باشد. کمک رسانی وی  به زلزدگان و سیل زدگان باعث محبوبیت وی در نزد مردم ایران است.

 

جهت شنیدن صدای تبلیغاتی شوکت حجت به این صفحه مراجعه نمایید.

اقبال، گندم

نتایج مشاهده همه نتایج اقبال، گندم تولد: ۱۳۶۶ محل تولد: تهران همکار چکاوا مشاهده پروفایل

کاردان، داریوش

نتایج مشاهده همه نتایج کاردان ، داریوش تولد:۱۳۳۵ محل تولد: زنجان همکار چکاوا مشاهده پروفایل

استودیو آژیر

استودیو آژیر سال تاسیس: ۱۳۳۶ محل استودیو: تهران در آغاز سال ۱۳۳۶ (ژوزف واعظیان) با

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *