یوسف شهاب، یکی از کارگردان ها و طراحان صدای شاخص ایرانی است.

از زمانی که سینما به شکل جدی در سینمای ایران رونق گرفت، همه چیز با تقلید و یادگیری از کشورهای مبدا و به شکل تجربی پیش میرفت. تا اینکه افراد هنرمند و علاقه مند، تجربه را قسمتی از این سفر پر ماجرا دانستند و خواستند تا همه چیز به شکل حرفه ای تر و تخصصی تر اتفاق بی افتد. پس دریافتند که تحصیل و یادگیری به شکل اصولی، میتواند بهترین انتخاب برای پیشرفت و ترقی افراد در هر زمینه هنری باشد.

در صنعت صدابرداری ایران، از یوسف شهاب، به عنوان اولین صدابردار تحصیلکرده، و یکی از متخصصین برجسته در زمینه طراحی صدا یاد میشود. و از ویژگی های اساسی او کیفیت بالای طراحی صدا و نقش برجسته اش در ایجاد تجربه صوتی در فیلم‌ها است.

 شهاب مدتی را برای تحصیل به خارج از کشور رفت، چون معتقد بود که هر فن و علمی اصولی دارد و باید در چهارچوب آن جلو برود.

او بعد از بازگشت به ایران، در سازمان رادیو و تلویزیون ملی ایران استخدام شد، یوسف شهاب صدا برداری و ضبط برنامه ها، کنسرتها ، نمایشها و فیلمهای مختلفی را برعهده داشت و خدمات مهم و شایسته ای را در این زمینه انجام داد. جالب است بدانید که او نخستین صدابرداری کامل سر صحنه را در سینمای ایران انجام داد و پدر صدابرداری مدرن ایران محسوب می شود.

 یوسف شهاب همینطور تا به حال در بسیاری از فیلم‌ها و مجموعه‌های تلویزیونی بازی کرده است. کار یوسف شهاب در صاف و صیقل دادن سی دی و دی وی دی  ها استادنه بود و تنها کسی بودکه به گفته متخصصان صدا، در آن زمان کاملا با علم و آگاهی وارد این حرفه شده بود.

یوسف شهاب بعد از یک دوره مدید بیماری، در لس آنجلس چشم از جهان فروبست.

کاملی، عطاالله

نتایج مشاهده همه نتایج کاملی، عطاالله تولد: ۱۳۰۸/۱۰/۸ محل تولد: تهران سال فوت: ۱۳۸۷/۶/۲۲ نمونه

هاشمی، صالح

نتایج مشاهده همه نتایج هاشمی، صالح تولد: ۱۳۷۰/۱۰/۱۷ محل تولد: شیراز همکار چکاوا مشاهده پروفایل

خواجه حسینی، مصطفی

نتایج مشاهده همه نتایج خواجه حسینی، مصطفی تولد: ۱۳۶۰ محل تولد: – نمونه صدا مصطفی