صدا او انقدر ظریف، لطیف و معصومانه است که بعد از گذشت ۵۲ سال از عمر او همچنان سخت است که نقش هایی بالاتر از یک پسر بچه بازیگوش مثل (کوین) شیطون و نترس سری فیلم های تنها در خانه، یا هری پاتر (تالار اسرار) یا یک دختر نوجوان ماجراجو مثل سارا (زنان کوچک) یا (جولی) دو قلوهای افسانه ای را بازی کند، شاید شکستن طلسم این ماجرا به دست سریال پر (افسانه جومونگ)، با گویندگی بی نطیر و درخشان یار احمدی در نقش (سوسانو) اتفاق افتاد. سریال پر طرفدار جومونگ از همان قسمت های اول به راحتی جای خود را در دل مخاطبان باز کرد و در روزهای سه شنبه و جمعه مهمان خانه های مردم شد. 

اگر بخواهیم منصف باشیم، اتفاقی که باعث تماشایی شدن و جذابیت دو چندان این سریال کره ای شد، صرف صحنه های کلیشه ای و رزمی و داستان های امپراتوری که نظیر آن را در شرق آسیا زیاد دیده ایم، صداهای فوق العاده جذاب و منعطف گویندان و دوبلورهای این اثر تلویزیونی بود که دیدن این سریال را برای مخاطبان دیدنی و شنیدن دیالوگ ها را از زبان شخصیت ها شنیدنی تر کرده بود، نشستن صدا این گوینده  ها بر روی آدم های خشن و سرد این سریال باعث محبوبیت شخصیت های این قصه شد، و در این راستا صدا شیرین و معصوم رزیتا یار احمدی در نقش (سوسانو) که خود مثل صدا او ظریف و شکننده بود، حتی در نقش یک بانو مبارز در بین مردم محبوبیت بالای را برای این نقش رقم زد. اما بیشتر دوبله ها و گویندگی های یار احمدی در انیمیشن ها و فیلم هایی که مربوط به کودکان است یا قهرمانِ فیلم یک کودک است، خلاصه شده است. رزیتا یار احمدی فرزند محمد یار احمدی (گوینده و دستیاران مدیر دوبلاژ) و خواهر آزیتا یاراحمدی (دوبلور) و همچنین علیرضا باشکندی (مدیر دوبلاژ، دوبلور) همسر خواهر او که گویندگی شخصیت های جومونگ و بروسلی از بهترین نمونه آثار او است. یار احمدی در یک خانواده خوش صدا و هنرمند به دنیا آمده و ارثی که به او و خواهرش رسیده او را تبدیل به یک بانوی خوش صدا و هنرمند در عرصه دوبله کرده است. او فعالیت خود در زمینه گویندگی و دوبله را از سال ۱۳۶۲ آغاز کرد و علاوه بر گویندگی در بسیاری از آثار خارجی و ایرانی؛ در برنامه صبح جمعه با شما نیز حضور داشت. یار احمدی توانسته است که صداِ زیبا و رویایی خود را بعد از ۳۲ سال تازه و با طراوت حفظ کند و همچنان شخصیت های کوچکی آماده نشستن صدا او بر کالبد شیرین و بچه گانه خود برای بهتر ماندگار شدن هستند. بدون شک لطافت و ظرافت صدای یار احمدی او را در جایگاه یکی از بهترین گویندگان حوزه انیمیشن و قهرمان های کوچک فیلم های سینمایی قرار داده است.

 یار احمدی انیمشن های زیادی مثل ماجراهای هاکلبری فین (هاکلبری فین)، ماجراهای خانه دوستی سری دوم (کانگرو، نقش های مختلف)، ویلی گنجشکه (ویلی)، سرزمین آدم‌کوچولوها (ممول)، افسانه توشیشان (چیبی پسرک کوچولو در دسته توشیشان)،  دوقلوهای افسانه‌ای (جولی)، ایکیو سان، بچه های کوه تاراک (جیل)، زنان کوچک (سارا)، بچه های کوه تاراک (جیل)، بابا لنگ‌دراز (سالی مک‌بِراید)، بیل کوچولو (بیل)، ماسک M.A.S.K. 1985 (نوجوان ربات سوار)، خاله ریزه و قاشق سحرآمیز (لی لی)، دامبو فیل پرنده (فیل شنل و سربند نارنجی)، نیک و نیکو (نقش های مختلف)، باخانمان (روزالی)، چوبین (پروانه)، پوم پوم (رزی)، صندوق پست (صندوق)، رمی (دوست رمی)، فردی مورچه سیاه (کفش دوزکی که دوست دختر فردی بود)، ستاره کوچولو (ستاره کوچولو)، بینوایان (کوزت) (سریالی که از شبکه دو پخش شد)، اسکروچ یا آواز کریسمس میکی ها (تیم کوچولوی معلول)، حمله به تایتان ها (می کاسا)، وایولت اورگاردن (وایولت) . همچنین در سریال های افسانه خورشید و ماه (۲۰۱۲) (هئو یئون وو / وول)، افسانه ی جومونگ (سوسانو)، مامور انتقال (۲۰۱۲) (ترینا)، خانواده کیمچی(وو جو)، سرای ابریشم (زکیه)، مزد ترس (زهرا دختر سروان محمدی)، الیور توئیست ۱۹۸۵ BBC (چارلی پسرک جیب بر و همچنین رز) و فیلم های نسخه سحرآمیز (کانی پسرک شرقی)، تنها در خانه (کوین مک کالکین)، سارا کوچولو (۱۹۹۵) – سارا کرو، دلیر (شاهزاده مریدا)، شهر اشباح (هاکو)،  پیتر پن (جان)، ستیغ جهنمی (ترزا پالمر) و هری پاتر و سنگ جادو و هری پاتر و تالار اسرار (هری).

 بدون شک رزیتا یار احمدی یکی از بهتربن گویندگان زن بعد از انقلاب است.

محصص، بهمن

نتایج مشاهده همه نتایج محصص، بهمن تولد: ۱۳۰۹/۱۲/۱۰ محل تولد: رشت سال فوت:۱۳۸۹/۵/۶ نمونه صدا

رضوی، بهروز

نتایج مشاهده همه نتایج رضوی ، بهروز سال تولد: ۱۳۲۶ تولد: یزد همکار چکاوا مشاهده

حبیبی، محمد

نتایج مشاهده همه نتایج حبیبی، محمد سال تولد: ۱۳۶۲/۹/۴ تولد: شیراز همکار چکاوا مشاهده پروفایل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *