محمد کاسبی(بازیگر تئاتر، سینما، تلویزیون و دوبلور) دوران کودکی، نوجوانی و جوانی خود را در محله نازی‌آباد تهران سپری کرد و تحصیلات خود را در دبستان رازی، دبیرستان الهی، فاتح، و رستاخیز به پایان رساند و در سال ۱۳۵۰ مدرک دیپلم خود را اخذ کرد. کاسبی از سن سیزده سالگی در (کاخ جنوبی جوانان) واقع در میدان راه‌آهن با گروه نمایش فعالیت تئاتر تقریباً نیمه تخصصی و از سال ۱۳۵۰ بازیگری در اداره تئاتر تهران را شروع کرد. 

کاسبی در کنکور سال ۱۳۵۰ شرکت کرد و در رشته پزشکی قبول شد اما به دلیل علاقه ای که به تحصیل در رشته تئاتر در دانشکده هنرهای زیبا داشت، از پزشکی منصرف شد و در سال ۱۳۵۱ به سربازی رفت. او در سال ۱۳۵۳ بعد از اینکه از خدمت سربازی بازگشت مجددا در امتحان کنکور شرکت کرد و در رشته بازیگری و کارگردانی سینما و تئاتر پذیرفته شد و به دانشکده هنرهای دراماتیک راه پیدا کرد. او فعالیت خود در عرصه دوبله و گویندگی را از ۱۳۵۵به پیشنهاد کاوه رحیمی آغاز کرد. گویندگی در فیلم های دوبله شده ی ایرانپوی، حنانه، منوچهری، جلیلوند، مقامی و تاجی احمدی از فعالیت های کاسبی در زمینه گویندگی است. او در بعضی از فیلم های سینمایی به جای خودش صحبت کرده است. دوبله در فیلم (آخرین مردان سرسخت) از دوبله های مهم او است. محمد کاسبی سال آخر دانشکده هنرهای دراماتیک بود که انقلاب شد، و او در زمان انقلاب، به مدت ۲ سال مسئول واحد نمایش رادیو بود و هم‌زمان با آن کار، مشغول کار گویندگی در رادیو بود. کاسبی از اواسط سال ۱۳۶۰ کار گویندگی و دوبله، مدیریت واحدِ نمایش رادیو و مسئولیت مرکز هنرهای نمایشی کنار گذاشت و تمام تمرکز خود را به حوزه هنری و آغاز فیلم‌سازی برای حوزه اختصاص داد، نخستین کار او در حوزه هنری فیلم سینمایی (توبه نصوح) بود. 

محمد کاسبی چند نمایشنامه هم نوشته‌است که از نمایشنامه‌های منتشر شده او باید به نمایشنامه (زالو) و (بایگانی) اشاره کرد، نمایشنامه بایگانی منهای اینکه به کارگردانی او به روی صحنه تئاتر شهر رفت، در پنجمین جشنواره انتخاب بهترین کتاب دفاع مقدس لوح تقدیر این جشنواره را نیز برنده شد. او در کنار تمامی مسئولیت‌ها، چندین فیلم‌نامه نوشته و کارگردانی کرده‌است. 

آثار کاسبی فیلمنامه (شنا در زمستان) که  لوح تقدیر جشنواره معلم را دریافت کرده‌است و همینطور فیلم (شته‌ها) و (قاصد) و چندین فیلم‌نامه دیگر. محمد کاسبی همچنان در عرصه تلویزیون و سینما مشغول به کار است.

استودیو دماوند

استودیو دماوند سال تاسیس: ۱۳۴۵ محل استودیو: تهران موسس: روبرت گریگوریان   استودیو دماوند که

غفاری راد، سهیلا

نتایج مشاهده همه نتایج غفاری راد، سهیلا تولد:۱۳۶۰/۰۳/۱۹ محل تولد: تهران همکار چکاوا مشاهده پروفایل

بقائی، رحیم

نتایج مشاهده همه نتایج بقائی، رحیم سال تولد: ۱۳۲۴ تولد: تهران نمونه صدا رحیم عزت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *