عباس نباتی که در رشته زبان انگلیسی تحصیل کرده است، از گویندگان مستعد و خوش صدا و با سابقه دوبله ایران است. نباتی زمانی که فقط ۲۰ سال داشت در استودیو (مولن رژ) با گویندگی در فیلم (مادام کاملیا) به مدیریت دوبلاژ (علی کسمایی) فعالیت خود را در زمینه دوبله آغاز کرد. و بعد از گذشت ۱۱ سال برای اولین بار بر روی صندلی مدیریت دوبلاژ نشست. 

از بین آثاری که به مدیریت نباتی دوبله شد، انیمیشن هایی مثل دو قلوهای افسانه ای، بل و سباستین، دور دنیا در هشتاد روز، باخانمان، گربه سگ، و سریال های شزم، بوژست، خانواده وبال، جزیره گریز، بازی های محلی و نامزد. در ۲۶ آبان سال ۱۳۹۷، به گرامیداشت زحمات مستمر و خلاقیت و فعالیت های هنری عباس نباتی از او قدردانی به عمل آمد و همزمان با او از فیلم مستند(خاطرات همسایه نیاگارا) که در شبکه مستند تولید شده بود و به فعالیت های هنری چند دهه عباس نباتی به کارگردانی ابوالفضل توکلی پرداخته بود، رونمایی شد.

 نباتی در آن مراسم لوح تقدیر خود را از دستان منوچهر اسماعیلی دریافت کرد و آن لحظه را هیجان انگیزترین لحظه زندگی خود نامید. از نمونه آثار فعالیت های نباتی در دوبله باید به کارتون ماجراهای تام سایر ۱۹۸۰، کارتون دوقلوهای افسانه‌ای ۱۹۹۱، کارتون باخانمان ۱۹۷۷، کارتون هاکلبری فین ۱۹۷۶، فیلم کاراگاه برتی علیه تبهکاران ۱۹۷۷ در نقش اتوره با بازی برونو کورازاری، فیلم حفره به جای شخصیت مانو با بازی فیلیپ لروآ، لورنس عربستان (دوبله مجدد)، آفرین پدر (ویکاس با بازی راوی کیشان)، ثور: رگنوراک (جف گلدبلوم)، ترافیک (اثر ژاک اتی)، و سریال های اوشین (سرباز کاوامُرا)، امپراتور بادها (وزیر اعظم)، کارتون ایکیو-سان (ژنرال)، جنگجویان کوهستان، کارتون دوقلوهای افسانه‌ای (مارتین)،کارتون ماجراهای هاکلبری فین (جیم)، جنگجویان کوهستان، سرزمین گمشده (پسر)، ویرجینیایی ۱۳۵۱ (دوگ مک‌کلور)، سوئینی ۱۳۵۵ (دنیس واترمن)   و شزم. 

علی رغم این که عباس نباتی ۷۸ ساله است، اما صدای جوان او سبب شده همچنان به جای بازیگران جوان یا حداقل میانسال گویندگی کند.

ایران پوی، همایون

نتایج مشاهده همه نتایج ایران پوی، همایون تولد: ۱۳۲۵ محل تولد: تهران سال فوت: ۱۳۸۵/۹/۲۳

بتان، معصومه

نتایج مشاهده همه نتایج بتان، معصومه سال تولد: – تولد: – نمونه صدا معصومه بتان

تاج، آذر

نتایج مشاهده همه نتایج تاج، آذر سال تولد: – تولد: –     نمونه صدا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *