پو، خرسِ چاقِ مهربونی که عاشق کوفته ‌برنجی‌ هست رو ما در انیمیشن جذاب و دیدنی (پاندا کونگ فو کار) با صدای منعطف و منحصر به فرد حامد عزیزی شنیده ایم. 

عزیزی بازیگر، کارگردان،گوینده رادیو و دوبلور خلاق که نزدیک به دو دهه است که به طور مستمر در عرصه دوبله و گویندگی فعالیت دارد و در کنار حضور تاثیرگذاری که در تمام این سالها داشته اما محبوبیت خود را بیشتر مدیون گویندگی درجه یک و بی نظیرش در سری انیمیشن های پاندا کونگ فو کار است. او در گویندگی آثاری مثل هری پاتر،گارفیلد و شیرشاه حضور متفاوت و خلاقانه ای داشته است. همچنین در سریال بازی تاج و تخت، صرف مدیریت دوبلاژ این سریال بزرگ گویندگی فوق العاده ای در نقش(تیریون لنیستر) با بازی پیتر دینکلیج داشت و در سریال سیاسی و به یاد ماندنی خانه پوشالی به گویندگی پرداخته‌است. 

عزیزی که فارغ التحصیل رشته مهندسی کامپیوتر است، از سال ۱۳۹۲، گوینده ثابت اعلام برنامه‌های شبکه‌های پربیننده نمایش و نسیم است. او از سال ۱۳۸۴تا فروردین ۱۳۸۸عضو (انجمن گویندگان جوان) بوده‌است اما به دلیل یکسری از اختلافاتی که با مهرداد رئیسی مدیر انجمن گویندگان جوان داشت از آن گروه جدا شد و امروز نیز از اعضای انجمن گویندگان و سرپرستان گفتار فیلم و خانه سینمای ایران است و گویندگی بسیاری از آیتم‌ها و آنونس های شبکه‌های صدا و سیما ازجمله نسیم و نمایش، به عهده او است. 

عزیزی همچنان مدیر بخش دوبلاژ شبکه تلویزیونی آیو است. او که بازیگر فیلم پل خواب اکتای براهنی و مجموعه نخستین ها است، در زمینه رادیو در برنامه رادیویی جمعه من (به کارگردانی فرزاد حسنی)که زمان پخش آن هر جمعه از رادیو جوان بود گویندگی کرده است، او همینطور عهده دار بازسازی و تنظیم مجموعه تلویزیونی امیرکبیر، برای پخش در رادیو بوده است. پیوست روزنامه خراسان به نام (زندگی سلام) در شماره ۸۰۷ خود در گزارشی به معرفی گویندگان شخصیت‌های به ماندگار و محبوب انیمیشن و فیلم پرداخته بود که نام حامد عزیزی به خاطر گویندگی بانمک نقش پاندای کونگ فو کار (پو) در کنار نام منوچهر والی زاده و حسین عرفانی قرار گرفته بود. نمونه صداهای حامد عزیزی در فیلم ها، انیمیشن ها و سریال های: بازی تاج‌وتخت(تیریون لنیستر) با بازی پیتر دینکلیج، پلنگ سیاه در نقش(شاه تچالا/پلنگ سیاه) با بازی چادویک بوزمن  ، انتقام‌جویان: عصر اولتران در نقش(اولتران) با بازی جیمز اسپیدر، کاپیتان آمریکا: جنگ داخلی در نقش (ژنرال تادئوس راس) با بازی ویلیام هارت، مرد عنکبوتی: بازگشت به خانه     در نقش(هپی هوگان) با بازی جان فاورو، هابیت: برهوت اسماگ در نقش(اسماگ) با بازی بندیکت کامبربچ، پاندای کونگ‌فوکار۱، ۲، ۳ در نقش(پو) با بازی جک بلک، فیلشاه در نقش(شادفیل)، بچه رئیس در نقش(بچه رئیس) با صدای آلک بالدوین، من نفرت‌انگیز ۱، ۲، ۳، مینیون‌ها در نقش(گرو) با صدای استیو کارل، کله کدو در نقش(مترومن)، عصر یخبندان: دوره برخورد در نقش(باک)، گارفیلد درنقش(گارفیلد)، داستان اسباب‌بازی در نقش(بازلایت‌یر)، هتل ترانسیلوانیا در نقش(دراکولا) با بازی آدام سندلر، هورتون صدایی می‌شنود در نقش(هورتون) با بازی جیم کری، باب اسفنجی شلوارمکعبی در نقش(پلانکتون)، ماداگاسکار در نقش (الکس) با بازی بن استیلر، چگونه اژدهای خود را تربیت کنیم در نقش(استویک)، گربه چکمه پوش در نقش (گربه چکمه پوش)، شیرشاه در نقش(اسکار)، شکارچیان اژدها در نقش(لیانچو)، رئیس مزرعه در نقش(خوک)، آن سوی پرچین  در نقش(لاکپشت، خارپشت، اسکانک)، لاک‌پشت علیه خرگوش      در نقش(خرگوش)، لگو نینجاگو در نقش(لرد گارمادون)، ربات‌های مبدل در نقش(بامبلبی)، صلح بانان جهان در نقش(ژنرال)، فارگو در نقش(گروهبان بیل) با بازی باب ادنکیرک، کارآگاه حقیقی (فصل ۲) در نقش( فرانک) با بازی وینس وان، پیکی بلایندرز (نقابداران) (فصل ۱ تا ۵)         در نقش (آرتور شلبی) با بازی پل اندرسون، سرگذشت ندیمه (مجموعه تلویزیونی)در نقش( لوک) با بازی او.تی. فاگبنلی، مردگان متحرک (مجموعه تلویزیونی) در نقش (مورگان) با بازی لنی جیمز، خانه پوشالی (سریال آمریکایی) در نقش فردی با بازی رج ئی. کثی، بیمارستان چونا در نقش(پروفسور هاک) با بازی لی سونگ مین، مرد عنکبوتی: درون دنیای عنکبوتی در نقش (پرولر/استن لی) با بازی ماهرشالا علی، جانی انگلیش بار دیگر ضربه می‌زند در نقش(پگاسوس) با بازی آدام جیمس، کاپیتان زیر شلواری: اولین فیلم حماسی در نقش(آقای کراپ/کاپیتان زیرشلواری) با بازی اد هلمز و دکتر استرنج در نقش (بارون نوردو) با بازی چویتل اجیوفور است.     

 

کلجه ای، علی

نتایج مشاهده همه نتایج کلجه ای، علی تولد: – محل تولد: – همکار چکاوا مشاهده

حاجی آقاسی، سحر

نتایج مشاهده همه نتایج حاجی آقاسی، سحر تولد: ۱۳۷۰ محل تولد: تهران همکار چکاوا مشاهده

موسسه قرن جدید

موسسه قرن جدید سال تاسیس: ۱۳۹۰ محل استودیو: تهران موسسه فرهنگی هنری قرن جدید به

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *