علاقه مندان به فیلم های اکشن، رزمی و جنگی، صدای خاص و منحصر به فرد او را در قامت چهره های پر طرفداری مثل (بروس لی) در سری فیلم های بروس لی، جومونگ در سریال (افسانه جومونگ)، لینخو چونگ در سریال (افسانه شجاعان)، بیونگ در سریال (رؤیای فرمانروای بزرگ) و کاپیتان آمریکا با بازی کریس اوانز در سری فیلم های پر فروش و پر طرفدار (انتقام جویان) و (کاپیتان آمریکا)دیده و شنیده اند. 

و اغراق نیست که بگوییم تاثیر صدای علیرضا باشکندی، هرچه بیشتر، این شخصیت ها را برای تماشاگران مطلوب تر، شیرین تر و باور پذیرتر کرده است. هر چند نام او شاید خود خواسته و شاید هم نه کم به گوش تماشاگران خورده باشد، اما علیرضا باشکندی ۳۰ سال است که به طور پیوسته در این حرفه مشغول به کار است و نقش های متفاوت و متنوعی که سرآمد همه آنها بروس لی است را به درستی و زیبایی گویندگی کرده است. باشکندی در ۲۳ سالگی، بعد از آزمون صدا در آذرماه ۱۳۶۹ و قبولی او در این حرفه در سازمان صدا و سیما کار خود را آغاز کرد. رفعت هاشم پور، بهرام زند و ایرج رضایی از اساتید تاثیرگذار او در دوبله بوده اند. باشکندی بعد از گذشت ۱۵ سال در حرفه دوبله برای اولین بار با انیمیشن (اسباب بازی های خطرناک) بر روی صندلی مدیریت دوبلاژ نشست و در کنار آن هم به گویندگی یکی از شخصیت ها پرداخت.

 علیرضا باشکندی قبل از وارد شدن به عرصه دوبله، سالهای زیادی در (انجمن خوشنویسان) از هنرجویان خوش نویسی بوده است و بعد از آن هم این حرفه را تدریس کرده ‌است و در بهار سال ۱۳۸۰ نمایشگاهی از آثار هنری اش را به تماشای عموم گذاشت. اما به خاطر تداخل کاری اش با دوبله، از انجمن خوشنویسی جدا  شد و همه تمرکز خود را بر کار دوبله و گویندگی گذاشت. آثاری که باشکندی در آن به گویندگی پرداخته است : ارباب حلقه ها دو برج در نقش (فارامیر) با بازی دیوید ونهام، دوران کهن (جان کانر) با بازی اندرو لیپات، رودخانه برفی (لوک مک گرگور)، رابین هود (رابین هود)، گیوم تل (رِلَند)، ۲۴ (یوسین گودل)، بشارت منجی (حضرت مسیح)، قصه‌های جزیره (چاسپر دیل-تیتراژ)، افسانه بروس لی (بروس‌لی)، امپراتور بادها (موهیول)، افسانه جومونگ (جومونگ)، سرنوشت (دوک هونگ)، رؤیای فرمانروای بزرگ (بیونگ)، کاپیتان آمریکا: نخستین انتقام‌جو (کریس ایوانز)، انتقام جویان (کریس ایوانز)، کاپیتان آمریکا: سرباز زمستان (کریس ایوانز)، انتقام جویان: عصر التران (کریس ایوانز)، کاپیتان آمریکا: جنگ داخلی (کریس ایوانز)، انتقام‌جویان: جنگ ابدیت (کریس ایوانز)، انتقام‌جویان: پایان بازی (کریس ایوانز)، رام و شام (رام-شام)، بازی آخر، برج سوزان،    در محاصره آتش، تک تیرانداز و تغییر چهره است. 

باشکندی از دوبلورهای جوان اما با سابقه و مستعد است که نقش های زیادی برای ماندگار شدن در انتظار او هستند.

استودیو کنکاش

استودیو کنکاش سال تاسیس: دهه شصت هجری       استودیو کنکاش که در دهه ۶۰

صدر، مهدی

نتایج مشاهده همه نتایج صدر، مهدی تولد: ۱۳۷۰/۱۱/۳۰ محل تولد: بروجن نمونه صدا کارمند رسمی

آوانسیان

نتایج مشاهده همه نتایج آوانسیان سال تولد: ۱۳۱۱ تولد: تهران نمونه صدا فعالیت در زمینه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *